Чернігів, Славутич
+38(093)2533749
ПН-ПТ: 15:00-18:00, СБ-НД - вихідний
ЗАПИСАТИСЯ

Питання/Відповіді

На цій сторінці зібрані відповіді на найбільш поширені запитання щодо навчання в автошколі та порядку здачі теоретичного й практичного іспитів у ТСЦ МВС. Не забувайте, наші експерти готові відповісти на ваші запитання.

Які документи потрібно подавати для навчання в автошколі?

Документи для вступу на навчання необхідно підготувати завчасно, оскільки слухач зараховується до групи тільки після прийому документів у повному обсязі і оплати навчання (першої частини або повністю).

Перелік документів:

  • Копія паспорту (1,2, та сторінки з відміткою про реєстрацію).
  • Ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) – 1 екз.
  • Медична довідка (форма МД-2) і її копія з обох сторін.
  • Фотографії розміром 3,5 х 4,5 см – 3 шт. на матовому папері.
  • Пройти медкомісію на право керування транспортними засобами необхідно в ліцензованій поліклініці.

Яка тривалість навчання?

Тривалість навчання 2,5 місяця за гнучким розкладом.
Важливо! Лише після прийому документів у повному обсязі й оплати навчання (першої частини або в повному обсязі за бажанням) слухач вважається зарахованим до групи.

З якого віку дозволяється навчати водінню?

Згідно до розділу 24 Правил дорожнього руху навчати водінню транспортного засобу дозволяється лише осіб, які не мають для цього медичних протипоказань.

Особам, котрі навчаються водінню автомобіля, повинно бути не менше 18 років, а мотоцикла чи мопеда — 16 років. Такі особи зобов’язані мати при собі документ, що засвідчує їхній вік.

З якого віку надається право керування транспортними засобами?

Право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли:

  • Шістнадцятирічного віку — категорії А1, А;
  • Вісімнадцятирічного віку — категорії В1, В, С1, С;
  • Дев’ятнадцятирічного віку — категорії BE, C1E, СЕ;
  • Двадцятиоднорічного віку — категорії D1, D, D1E, DE, Т.

Які з документів необхідно подати в сервісний центр для обміну посвідчення водія?

Відповідно до положень п. 28 Порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами обмін посвідчення водія, у тому числі виданого вперше, проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи згідно з пунктом 25 цього Положення за умови подання:

    • паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;
    • копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
    • посвідчення водія;
    • медичної довідки встановленого зразка.

Протягом якого терміну вважається дійсним свідоцтво про закінчення автошколи?

Якщо особа з будь-яких причин не склала іспити в сервісному центрі МВС, видане свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів вважається дійсним протягом 2 років з дня закінчення закладу (п. 16 Порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами

Чи є гарантія отримання водійських прав?

Ні, все залежить від рівня ваших знань і практичних навичок водіння.
За статистикою в Чернігові за кількістю слухачів автошкіл, які здали теоретичний іспит і водіння в ТСЦ МВС з першого разу, наша автошкола завжди займає лідируючі позиції.

Які права я отримаю в ТСЦ МВС, міжнародні або звичайні?

Наразі всі слухачі, котрі успішно склали теоретичний і практичний іспити в ТСЦ МВС, отримують пластикове посвідчення водія, чинне в усьому світі.

Який термін дії посвідчення водія?

Згідно до п.2 Порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами національне посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 885 від 10.11.2017 року водійське посвідчення, видане особі вперше, дійсне протягом 2 років з дня його видачі.

Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

У разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше посвідчення водія трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін такого посвідчення здійснюється із складенням теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Що робити у разі втрати/викрадення посвідчення водія?

Про втрату посвідчення водія, у тому числі виданого вперше, особа повідомляє сервісному центру МВС, а в разі його викрадення — територіальному органу Національної поліції.

Замість втраченого або викраденого посвідчення водія сервісний центр МВС після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка заявила про його втрату або викрадення, оформлює та видає нове посвідчення водія.

У таких випадках власнику посвідчення водія, отриманого вперше, у разі звернення до закінчення строку його дії, видається нове посвідчення, яке вважається таким, що видане вперше, із зазначенням строку дії втраченого або викраденого посвідчення.

У разі звернення власника втраченого або викраденого посвідчення водія, отриманого вперше, після закінчення строку його дії, нове посвідчення водія видається в порядку, передбаченому пунктом 25-1 цього Положення (п. 29 Порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами).

Скільки разів можна здавати іспити в ТСЦ МВС?

Іспит з теорії можна здавати необмежену кількість разів, але не раніше ніж через п’ять днів, починаючи з шостого.
Практичний іспит з водіння транспортного засобу не більше трьох разів, після чого потрібно пройти додатковий курс практичного водіння, після чого видається оформляється допуск до повторного складання практичного іспиту в ТСЦ МВС.

Важливо! Повторні іспити в ТСЦ МВС платні.

На яких яких автомобілях проводяться практичні іспити в ТСЦ МВС?

Кожен слухач здає іспит на тому ж автомобілі, на якому проходив навчання або на автомобілях ТСЦ.

Що робити, якщо я не встиг підготуватися до іспиту в ТСЦ МВС під час навчання?

Можливе переведення до іншої групи за погодженням із адміністрацією автошколи. Для цього необхідно буде додатково оплатити кількість годин, що необхідно прослухати повторно.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!